
Prawo spadkowe w Hiszpanii
Jedną z wiodących specjalizacji kancelarii jest hiszpańskie prawo spadkowe.
Hiszpańskie prawo spadkowe, a w szczególności postępowanie spadkowe znacznie różni się od postępowania spadkowego w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.
Rekomendowanym jest dokładne zgłębienie hiszpańskich regulacji w zakresie prawa spadkowego, bądź skonsultowanie ich z hiszpańskim adwokatem, przed przystąpieniem do sporządzania testamentu, aby był on ważny i wywołał zamierzone skutki prawne.
W naszych artykułach na temat hiszpańskiego prawa spadkowego znajdziesz wiele ogólnych wskazówek i porad. Wśród nich najbardziej istotne znajdziesz tu:
- Hiszpańskie prawo spadkowe
- Sporządzanie testamentu w Hiszpanii
- Podatek spadkowy
- Darowizna majątku
Do każdej sprawy należy podchodzić indywidualnie. Lektura powyższych artykułów przybliży Ci niuanse hiszpańskiego prawa spadkowego oraz pomoże w sformułowaniu konkretnych pytań do naszego prawnika w Hiszpanii.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z prawem spadkowym w Hiszpanii i masz jaki skontaktuj się z nami:
📞(+48) 607 076 203
📞(+34) 644 980 290
Czym jest podatek od spadków i darowizn w Hiszpanii. Podatek od spadków i darowizn (Impuesto de Sucesiones y Donaciones lub ISD) jest podatkiem ustalanym przez wspólnoty autonomiczne, które stosują własne stawki i ulgi. Podatek od spadków i darowizn jest podatkiem od przeniesienia własności lub praw między osobami fizycznymi. W przypadku dziedziczenia, opodatkowane jest nabycie własności…
→Od 17 sierpnia 2015 r. na terenie całej Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr 650/2012 z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń przyjmowania i wykonywania dokumentów urzędowych dotyczących dziedziczenia oraz w sprawie ustanowienia europejskiego poświadczenia spadkowego. Celem niniejszego rozporządzenia jest dostosowanie regulacji prawnych do obecnych…
→Członek rodziny zmarł w Hiszpanii, a jestem jego spadkobiercą – co powinienem zrobić? W pierwszej kolejności, należy dokonać rozróżnienia w zależności od daty śmierci – jeżeli śmierć nastąpiła przed 17 sierpnia 2015 r., a zmarły nie posiadał obywatelstwa hiszpańskiego, wówczas zastosowanie miałyby przepisy obowiązujące w kraju, którego był obywatelem. Lecz jeżeli śmierć nastąpiła po tej…
→